خرید تجهیزات معاینه فنی
14
ژانویه

خرید تجهیزات معاینه فنی

امروزه برای انواعی از ماشین ها هر ساله نیاز است که به معاینه فنی مراجعه کرد ، تا سالم بودن وسیله های ماشین را چک کنند و برای تایید آن هم یک کاغذ داده می شود. در معاینه فنی ها برای همه وسیله های ماشین و قسمت های آن یک ابزاری و تجهیزاتی نیاز است که به چک کردن آن ها بپردازند. حالا قرار است که ما در این مقاله برای شما از خرید تجهیزات معاینه فنی و کارایی های آن ها اطلاعاتی را ارائه بدهیم.

معاینه فنی چیست؟

معاینه فنی یک گواهینامه ی سلامت است که باید بعد از گذشت چهار سال از عمر یک وسیله نقلیه بگذرد و سپس با داشتن مدارک مورد نیاز معاینه فنی ها هر یک سال در میان ، به گرفتن آن اقدام کنید و همچنین نیز به‌ عنوان سالم بودن تمامی قطعات وسیله ی نقلیه ی شما ، برای خودروها و موتور سیکلت های می باشد.

معاینه فنی یک عملی به عنوان سالم بودن خودرو و همه ی قطعات کوچک و بزرگ ماشین است ، که با ابزار های و تجهیزات های در مکانی به تست ماشین ، می پردازند.

داشتن معاینه فنی نیز به عنوان یک گواهی الزامی و ضروری  برای وسیله های نقلیه ی شما است ، که وجود آن یک نیاز است و حتما باید برای گرفتن آن به معاینه فنی ها مراجعه کنید و مراحلی را پشت سر بگذارید ، که یک کاغذ و یا برچسبی را به عنوان گواهی دریافت می کنید ، و می توانید آن را به شیشه ماشین خود نصب کنید که یک نشان برای پاک بودن ماشین از هر نوع آلایندگی های زیستی و آلودگی ها است.

با انواعی از تجهیزات معاینه فنی آشنا شوید

توجه داشته باشید که هر معاینه فنی ای در خود تعداد بسیار ، متنوع و متعددی را از تجهیزات و امکانات های دارند.

تجهیزات معاینه فنی عبارتند از :

 • دود سنج
 • داینومتر دو دیفرانسیل
 • تست ترمز
 • تست زاویه های چرخ
 • تست کمک فنر ها
 • سوخت سنج
 • دستگاه انالیز گاز
 • تست چراغ ها
 • تست سرعت
 • تست جلوبندی
 • تست صدا

هر کدام از این تجهیزات معاینه فنی به عیب یابی و رفع مشکلات ماشین و موتور شما می پردازند ، که به راحتی می توانید با مراجعه کردن به این مکان ها از ایرادات ماشین خود آگاه شوید ، و در کم ترین زمان به رفع آن پردازید و آن مشکل ، مشکلات دیگری را ایجاد نکنند.

قیمت و خرید تجهیزات معاینه فنی چگونه است؟

همانطور که می دانيد در معاینه فنی ها از تعداد زیادی از و تجهیزات ، در کاربرد های متفاوتی  استفاده می شود و هر کدام از این ها را باید برای کامل بودن مکان معاینه فنی خودتان ، بخرید.

برای خرید تجهیزات معاینه فنی نیز در ابتدا باید به تاسیس یک معاینه فنی بزنید و تمامی مراحل آن را انجام دهید ، و سپس باید مقداری پول را داشته باشید که این مقدار هزینه کردن بستگی به تعداد خرید تجهیزات و جنس و مدل های گوناگونی از تجهیزات ها ، دارد.

هر چقدر تعداد ابزار ها و مدل های مناسب و خوبی را بخواهید داشته‌ باشید ، باید پول بیشتری را هزینه کنید که تقریبا میانگین قیمتی برای خرید تجهیزات معاینه فنی از متوسط و روبه بالا می باشد.

آیا فرقی بین خرید تجهیزات معاینه فنی ماشین های سبک و سنگین وجود دارد؟

پاسخ به این سوال مثبت است ، چرا که همیشه بین قطعات ماشین های سبک و ماشین های سنگین فرق های زیادی وجود دارد ، و برای همین است که زمانی که با هم شباهت های ندارند و کارایی های متفاوتی نیز دارند باید که حتما تجهیزات معاینه فنی نیز مختص ماشین های سنگین و یا سبک را تهیه کنید.

 سخن آخر

سعی کردیم که در این مقاله راجع به خرید تجهیزات معاینه فنی و کارایی هایی که آن ها دارند ، مطالبی را مطرح کنیم. ذکر این نکته نیز مهم است  که وجود کارت و گواهی این معاینه فنی بسیار لازم و یک قانون برای خودرو و یا موتور سیکلت های شما می باشد و نیاز است که حتما هر وسیله نقلیه چه عمومی و چه خصوصی اقدام به دریافت آن کنند ، چرا که از آلودگی های هوا در سطح شهر ها بسیار جلو گیری می کنند که این روز ها بسیار واجب است.